sobota 19. listopadu 2011

Thunderball (1965)

Opět charismatický Connery i jeho nemesis Celi, pěkné dívky (zejména Claudine Auber) a ne úplně přímočarý příběh. Nad hladinou děj vcelku odsýpá, pod ní jde sice z hlediska technického o zajímavé záběry, ale občas začnou nekončící scény s potápěči trochu nudit.

Thunderball je zajímavý zejména exotickým prostředím, ve kterém se odehrává, což jsou Bahamy a pak také svět pod mořskou hladinou. Nahoře se dějí relativně zajímavé věci: MI6 má vcelku naspěch, je tlačena vydíráním atomovými bombami, takže děj odsýpá a agent 007 se vrhá přímo z akce do akce.

Vedle toho podvodní scény jsou sice zprvu zajímavé, ale místy začínají působit jako až neúnosně natahované, je ovšem samozřejmě třeba ocenit jejich perfektní technické zpracování, které s přihlédnutím k době vzniku určitě nebylo jen tak. Co se technických efektů týče, tak filmu lehce podráží směšně zrychlené (a dokonce, řekl bych, se opakující) záběry z plovoucí lodě, které měly nahradit skutečnou rychlost.


Hlavní záporák je akční Ital s páskou přes oko a svým charismatem za předchozím Goldfingerem jistě nikterak nezaostává, zde tedy také palec nahoru. Dívek je zde docela dost a zhruba půlka z nich je vcelku pěkných: za pozornost stojí zejména Claudine Auger coby Domino.

Žádné komentáře:

Okomentovat